mirra
Comments Off on Nový bezkonkurenční typ zálohování všech Vašich dat
and posted in Nezařazené

Nazdar hráči,

 

chci Vám představit nový typ zálohování Vašich postav. Protože si uvědomuji, jak důležitá jsou data a uložené pozice Vašich postav, tak vyvíjím vysoké úsilí na to, aby zálohy vždy zajišťovaly naprostou JISTOTU kdyby se stalo cokoliv nemilého.Sám jsem totiž před 9.lety několikrát o svou postavu přišel, vím jak nepříjemné to je a chci aby už nikdy k ničemu podobnému nedošlo ani u mě, natož u Vás.

Autosave, to znamená kdy herní server uloží Vaši postavu a její aktuálně rozehranou pozici do databáze je každých 30 vteřin. To znamená, že kdyby server spadnul, nebo se Vám cokoliv stalo s připojením, to nejhorší co by se mohlo stát, pokud by nedošlo při nějaké činnosti k automatickému uložení (odlognutí atd…) je ztráta posledních neuložených 1 až 30 vteřin ve hře. Pokud jste VIP hráči, můžete ukládat mimo těchto 30 vteřin kdykoliv chcete.

U konkurence mohou být rollbacky při pádu serveru i několik minut.

Databáze, kam se hromadně ukládají ty desetitisíce Vašich postav, se ukládají do souboru každou hodinu. A protože jsou Vaše postavy naprosto nejkritičtější komodita na 3serveru, ukládájí se nezávisle na lidské ruce dnes na 2, nejpozději do 2 měsíců se budou ukládat celkem na 3 lokality. To znamená, že Vaše postavy budou ve 3 kopiích na 3 různých místech v České republice bezpečně přichystané na opětovné použití.

S databázemi zálohujeme ovšem i různá nastavení a cokoliv, co je kriticky důležité i pro team i pro rychlou rekonstrukci serveru na záložní stroj v případě třeba “pádu meteoritu do serverovny”.  🙂

Každý den se navíc nově ve 3:00 provedou zálohy naprosto všech databází na 3serveru(i těch nepodstatných), které se potom komprimují a zašifrované posílají na mé datové úložiště. Další lokalitou bude datové úložiště na Vysočině, které ještě pro nový typ záloh nemám dokonfigurovaný.

Týdně chci zavést i vychytávku v podobě testování integrity záloh a to tak, že všechny stažené zálohy se na jedné z lokalit nahodí do databázového serveru, čímž se ověří, že zálohy databází jdou skutečně plně obnovit. Pokud mi to časem připadne jako nedostatečné, nechám provádět stejnou rutinu každý den. Takže zálohy nejenže budou, ale budou i nahozené na záložních lokalitách jako důkaz, že je vše v pořádku. Odtud pak bude možné taky sáhnout a dívat se na podrobnosti.

Vše co jsem tu popsal se děje naprosto nezávisle na lidské ruce. Mohu tedy vcelku s čistým svědomím říct, že o Vaše postavy je postaráno nanejvýš bezpečně.

Příjemnou hru přeje

Admin MIrra